Home Forums Κανόνες Forum του Vipsubs Αιτήματα υποτιτλισμών/συγχρονισμών.

Viewing 15 posts - 406 through 420 (of 426 total)
  • Author
    xrisaetos13
    Participant

καλησπερα.για το chicago med ποτε θα μπουν οι υποτιτλοι.ευχαριστω

1+
    Yianna
    Keymaster

Kαλησπερά @xrisaetos13 θα βγουν αλλά κάποια στιγμή πιο μετά… αυτή την στιγμή έχω πάρα πολύ περιορισμένο χρόνο και δεν προλαβαίνω καθώς υπάρχουν και κάποιες άλλες σειρές που τρέχουν. Καταλαβαίνω την ανυπομονησία σας άλλωστε και εγώ θέλω να μεταφραστεί η σειρά επειδή και εγώ την παρακολουθώ δεν την μεταφράζω μόνο απλώς κάντε λίγη υπομονή ακόμα… ευχαριστώ και καλή συνέχεια εύχομαι.

• This reply was modified 3 months, 1 week ago by Yianna.
    2+
    enas
    Participant

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν θα μεταφράζετε και το Flash επειδή είδα ότι μεταφράζετε και το Superman and Lois Ευχαριστώ.

1+
    Keravnos2
    Keymaster

Καλησπέρα enas.

Αν θυμάμαι καλά το Φλας είναι Νετφλιξ.

Οι υπότιτλοι του παίρνονται από εκεί, όταν κυκλοφορήσει το εκάστοτε επεισόδιο.

Οπότε άδικος κόπος να ασχοληθούμε και εμείς.

0
    mythos43
    Participant

παιδες το 9-1-1 του 18 πρωτος κυκλος δεν τον βρισκω πουθενα

0
    Keravnos2
    Keymaster

Καλημέρα mythos43.

Αυτό συμβαίνει γιατί τον πρώτο κύκλο δεν τον μεταφράσαμε εμείς.

0
    harri631
    Participant

Καλημερα θα ηθελα να σας ρωτησω για μια σειρα ισπανικη που παιζεται τωρα στην nova αν υπαρχει περιπτωση να υποτιτλιστει
    ειναι η dime quien soy η στα αγγλικα tell me who i am θεωρω οτι ειναι παρα πολυ ωραια ιστορια σας ευχαριστω πολυ

0
    NoBrain
    Participant

Υπάρχουν κάποιες σειρές (αρκετά δημοφιλείς θα έλεγα) για τις οποίες δεν βρίσκω πουθενά υπότιτλους, γεγονός που μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση μάλιστα, κρίνοντας με βάσει το πλήθος των downloaders. Άσχετο ενδεχομένως, οπότε έρχομαι σ’ αυτές που θέλω να αιτηθώ.
    1) Chicago Med
    2) Chicago Fire
    3) The Resident (3η και 4η σεζόν)
    4) Blue Bloods
    Κυρίως τις τελευταίες σεζόν.
    Ευχαριστώ.

0
    Lazarus
    Participant

Καλησπέρα, αν κατάλαβα σωστά το ερώτημά σου, στο https://www.subs4series.com/ υπάρχουν οι υπότιτλοι των σειρών που ψάχνεις….

0
    NoBrain
    Participant

Βασικά υπάρχουν, αλλά!
    – Για το Chicago Med βασικά γράψε λάθος. Υπάρχουν εδώ, αλλά έχουν σταματήσει στο S06E03 (Added:12-1-21), ενώ η σειρά έχει φτάσει στο 8ο επεισόδιο. Δεν ξέρω γιατί αργούν τόσο ή αν την εγκατέλειψαν για κάποιο λόγο.
    – Το “Chicago Fire” όντως υπάρχει. Απλώς καθυστερεί και σ’ αυτήν πάρα πολύ η μετάφραση σε σχέση με τις ημερομηνίες κυκλοφορίας των επεισοδίων.
    – Για το “The Resident” που έχει μπει στην 4η σεζόν, απουσιάζει εντελώς η 1η και η 3η. Μάλιστα για την 2η οι υπότιτλοι κυκλοφόρησαν από αυτό το site. Απλώς επειδή άρχισα να την παρακολουθώ τους τελευταίους 3-4 μήνες δεν γνωρίζω αν και γιατί σταμάτησαν την μετάφραση.
    – Το “Blue Bloods” βρίσκεται στην 11η σεζόν, γεγονός που υποδεικνύει ότι υπάρχει αρκετή τηλεθέαση (για να συνεχίζεται), αλλά στο “subs4series” υπάρχουν μέχρι την S10E11. Μετά τίποτα.

Γι’ αυτό τονίζω κυρίως το “τελευταίες” σεζόν. Αφενός με την ελπίδα να κυκλοφορούν πιο σύντομα εάν τις αναλάβει κάποια απ’ τις ομάδες του “vip” και για εκείνες που έχουν αφεθεί, μήπως και συνεχιστούν.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός. Ίσως και λίγο υπερβολικός, αλλά πάντα χωρίς παρεξήγηση.

1+
    Myrto
    Keymaster

Φίλοι μου καταλαβαίνoυμε τα αιτήματα σας, οι σειρές που κάνουν οι VIP
    θα συνεχιστούν έστω και με αργοπορία διότι όπως ξέρετε έχουμε
    κι εμείς τις υποχρεώσεις μας. Για τις άλλες σειρές που αναφέρετε
    δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Ευχαριστούμε για την υπομονή σας,
    να είστε καλά και καλή Σαρακοστή σε όλους 🙂

2+
    Yianna
    Keymaster

Μπορώ να σου απαντήσω μόνο στα 2 από τα 4 που ζητάς. Σχετικά με το Chicago Med και το The Resident. Δεν υπάρχουν τα καινούρια επεισόδια γιατί προφανώς ακόμα δεν έχουν ετοιμαστεί. Όπως ξανά έγραψα και πιο πάνω δυστυχώς έχω πολύ περιορισμένο χρόνο και ανεβάζω όποτε μπορώ επεισόδια… Καταλαβαίνετε πως χρειάζονται ώρες για ένα επεισόδιο και δεν έχω τόσο… Υπομονή όμως και θα ανέβουν όλα .. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
    Στο The Resident δεν έγινε η σ1 επειδή υπάρχει ήδη μεταφρασμένη από κάποια άλλη ομάδα σε online site και δεν θέλαμε να γίνει διπλός κόπος. Ευχαριστώ για την υπομονή κατανόηση και καλή Σαρακοστή.

• This reply was modified 3 months ago by Yianna.
    2+
    GgHh
    Participant

Das Boot 2018 2η σεζον
    Ευχαριστω

0
    NoBrain
    Participant

Απολύτως κατανοητό. Εννοείται πως σέβομαι τον κόπο σας και προφανώς σας ευχαριστώ.
    Μία διευκρίνηση μόνο. Για ποιές σειρές ακριβώς δεν μπορείτε να κάνετε κάτι;

0
    Keravnos2
    Keymaster

NoBrain, Καλησπέρα.

Η Myrto μιλάει για τις “Blue Bloods” και “Chicago Fire”.

Είναι σειρές που σαν ομάδα, δεν έχουμε ασχοληθεί.

0
Viewing 15 posts - 406 through 420 (of 426 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.